Finał akcji ” ZAMIAST KWIATKA KUP KARMĘ DLA ŁATKA „

Dziękuję z Asią Michalską  tym, którzy włączyli się do akcji "  ZAMIAST KWIATKA KUP KARMĘ DLA ŁATKA " zwłaszcza Nauczycielom i Dyrekcji Powiatowej Szkoły Muzycznej oraz Właścicielom Przedszkola w Spręcowie. Ich postawa spowodowała, że zebraliśmy ponad 200 kg karmy. To dopiero początek, zamierzamy zwrócić się do Grona Pedagogicznego i Rodziców z prośbą o stałą współpracę. Psiaki, drodzy Państwo potrzebują naszej – Waszej pomocy. To okrutne co ludzie czyli my robimy tym zwierzętom.

http://naszolsztyniak.pl/285740,Psiaki-ze-schroniska-w-Tomarynach-dostaly-karme-od-dzieci-z-gminy-Dywity.html

http://naszolsztyniak.pl/tag/Schronisko+w+Tomarynach

 

2015-07-17 15:16:50 (ost. akt: 2015-07-17 19:09:42)

 

Autor: KJM

 

Akcja „Zamiast kwiatka kup karmę dla łatka” zakończona sukcesem! Uczniowie i przedszkolaki z gminy Dywity zebrali 300 kilogramów karmy, która trafiła w piątek do schroniska w Tomarynach. 
— Chciałbym podziękować wszystkim szkołom i przedszkolom, które odpowiedziały na nasz apel — podkreślał Henryk Pach, jeden z pomysłodawców akcji. — Zaprosiliśmy szkoły z gminy, by zamiast tytułowego kwiatka podarowały karmę psom ze schroniska. Jesteśmy wdzięczni, bo okazało się, że w ludziach są jeszcze ogromne pokłady empatii i życzliwości. Nie jesteśmy obojętni na los zwierząt. To dopiero początek naszej akcji. Propagujcie ten szczytny cel, bo naprawdę warto pomagać. Myślę również, że dzięki temu więcej osób dowie się o istnieniu schroniska i może więcej psiaków znajdzie nowy dom?

 


Karma trafiła do schroniska w piątkowe południe. Jak podkreślają inicjatorzy przedsięwzięcia — Henryk Pach i Joanna Michalska, radna powiatu olsztyńskiego, wybór schroniska w Tomarynach nie był przypadkiem. To placówka, do której trafiają psy z powiatu olsztyńskiego. Budowę sfinansowało dziewięć gmin: Gietrzwałd, Stawiguda, Jonkowo, Świątki, Dobre Miasto, Olsztynek, Purda, Barczewo i Dywity. W tej chwili w Tomarynach jest około 70 psów. Zjadają 700 kilogramów karmy miesięcznie. Zbliża się zima, więc już wkrótce rozpocznie się zbiórka m.in. koców. Schronisko systematycznie też stara się o darczyńców, którzy przekazują karmę.

— Byłam pod ogromnym wrażeniem, ile dzieci przyniosły karmy. Zaangażowały się najmłodsi ze szkoły muzycznej, ale spotkaliśmy się również z entuzjastyczną reakcją m.in. przedszkolaków z Kieźlin i Spręcowa. Potrzeby są ogromne, więc nie jest to koniec naszej pomocy — mówiła w czasie przekazania karmy schronisku Joanna Michalska

 


Przeczytaj cały tekst: Psiaki ze schroniska w Tomarynach dostały karmę od dzieci z gminy Dywity
 – Nasz Olsztyniak http://naszolsztyniak.pl/285740,Psiaki-ze-schroniska-w-Tomarynach-dostaly-karme-od-dzieci-z-gminy-Dywity.html#ixzz3gAi0gElg