Eko – Sołectwo 2015 r. Różnowo zgłoszone !!!!!

Piąta edycja akcji ekologicznej zbiórki elektrośmieci – Eko- Sołectwo 2015 (2015-08-20 13:11:25)
Różnowo zostało zgłoszone, zachęcam do wsparcia akcji. Nagroda zostanie przekazana młodzieży, która przedstawi dobry pomysł na jej wykorzystanie. Włączmy się do akcji i pozbądźmy się przy tej okazji urządzeń, które zagracają nam mieszkanie. W przypadku chęci współpracy proszę o kontakt na skrzynkę lub bezpośredni z Henryk Pach, tel. 694777376. Pomogę również w odbiorze przedmiotów.
Akcja skierowana jest do sołectw z Warmii i Mazur i polega na oczyszczeniu najbliższego otoczenia z elektrośmieciDo połowy października potrwa tegoroczna akcja ekologiczna „Eko-Sołectwo 2015”, którego organizatorem jest Redakcja Pulsu Regionu Magazynu Samorządów Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Sponsorami nagród jest Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i firma Remondis.

Akcja skierowana jest do sołectw z Warmii i Mazur i polega na oczyszczeniu najbliższego otoczenia z elektrośmieci. Minimalna waga odpadów zebranych przez jedno sołectwo powinna wynieść minimum 500 kg. Zebrane elektrośmieci po ustaleniu terminu, zostaną odebrane z wyznaczonego miejsca z każdego sołectwa indywidualnie. Zbierać można: lodówki, zamrażarki, roboty kuchenne, pralki, kuchenki, czajniki, tostery, zmywarki, suszarki, żelazka, odkurzacze, telewizory, radia, komputery, laptopy, drukarki, monitory, telefony, maszyny do szycia, golarki, zabawki elektryczne, baterie, silniki elektryczne, dojarki itd.

– Zapraszamy wszystkich sołtysów do udziału w naszej akcji. Osoby te będą koordynatorami działań na swoim terenie – mówi Irena Węgrowska, główny organizator akcji „Eko Sołectwo”. – Do zadań sołtysa należy wyznaczenie miejsca na zbiórkę elektroodpadów oraz podanie terminu rozpoczęcia i zakończenia akcji.

Udział w konkursie należy zgłosić do redakcji Pulsu Regionu na adres ul. św. Wojciecha 2/23, 10-038 Olsztyn. Dla najlepszych sołectw w konkursie przewidziano nagrody finansowe – I miejsce – 1, 5 tys. zł, II-IV miejsce po 1 tys. zł, a miejsca V-X po 500 zł. Do tej pory swój udział w rywalizacji zgłosiło 50 sołectw z Warmii i Mazur. W minionym roku w konkursie zwyciężyło sołectwo Królewo z gminy Morąg, którego mieszkańcy zebrali 8631 kg elektroodpadów.