KOLEJNY RAZ BRAKUJE WODY W RÓŻNOWIE – 06.10.2015r.

W dniu wczorajszym wieczorem w Różnowie znowu zabrakło wody. Nastąpiła awaria , trudno trzeba było naprawić ale komu to zgłosić !? Wszelkie próby oficjalne spełzły na niczym. Informacji z gminy nie mamy do dziś a przecież istnieje system powiadamiania. Istnieje ? Wzięliśmy znowu sprawę w swoje ręce i coś się udało. Powiadomiliśmy przede wszystkim smsami mieszkańców o awarii – ok 350 smsów i spowodowaliśmy, że zaczęto naprawę, która trwa do dzisiaj. Ponoć w gminie wszystko działa jak trzeba ale w przeciągu 10 dni druga sytuacja w której nie ma kogo powiadomić o awarii czy realnym zagrożeniu i mieszkańcy sami muszą załatwiać sprawy . Podczas ostatniej Sesji Rady Gminy poproszono władze gminy o informację jak działa system zarządzania kryzysowego usłyszeliśmy, że informacja będzie jak wróci z urlopu pracownik merytoryczny. Cudownie.

Pogotowie WODKAN z Olsztyna nie może reagować na zgłoszenia mieszkańców tylko i wyłącznie na zlecenia dwóch urzędników wymienionych z imienia i nazwiska w umowie ( & 2 umowy ), przy czym jeden z Panów był na urlopie a drugi jest już od dawna na emeryturze.

Umowa kończy się 31.12.2015r. a tu jeszcze nikt nie myśli o ogłoszeniu przetargu . Jestem ciekaw kto będzie usuwał awarię od stycznia, czy jest chytry plan ? Wątpliwa sprawa czy olsztyński WODKAN zgodzi się brać udział w kolejnym przetargu, jeżeli zostanie ogłoszony. Czy już na zawsze jesteśmy skazani na walkę o byt ?

Na naprawę i budowę sieci brakuje pieniędzy a usuwa się awarię na prywatnych działkach czyli naprawia się przyłącza. Ustawa stanowi, że sieć należy do Gminy a przyłącza są prywatne. I jak to pogodzić ?